Making a Murderer
powrót do forum 1 sezonu

Każdemu kto oglądał Making a Murder polecam zobaczyć 'kontrdokument' pt. "Convicting a Murder"

https://www.imdb.com/title/tt8052768/

Dwa pierwsze odcinki można zobaczyć całkowicie bezpłatnie na stronie

https://www.dailywire.com/show/convicting-a-murderer

Do reszty trzeba wykupić dostęp lub pogrzebać w internecie...

Bez wątpienia Netflix zrobił świetny serial który wywołał niemały szok i pamiętam jak sam obejrzałem go praktycznie na raz i rozsyłałem wszystkim znajomym bo 'to trzeba zobaczyć'.

Problem jest jednak taki, że jego autorzy celowo pominęli wiele bardzo istotnych szczegółów i dowodów oraz co chyba najgorsze - dopuścili się manipulacji w wypowiedziach światków na sali sądowej tak aby pasowały do narracji o niewinności Stevena i Brandona.

Szczerze polecam każdemu.

lesnyzlasu

Właśnie kończę oglądać. Jestem w szoku jak Netflix zmanipulował całą sprawę i wypowiedzi świadków. Avery naprawdę ją zabił. Nie ma co do tego wątpliwości.

ocenił(a) serial na 5
lesnyzlasu

Mogę prosić o linka na priv? Ja nigdzie nie mogę znaleźć, nawet na apple TV już nie ma

ocenił(a) serial na 5
Ann_Sznu

Znalazłam, obejrzałam, polecam!

Ann_Sznu

Cześć gdzie znalazłaś serial ??

ocenił(a) serial na 5
Petenz

cześć, wyślę Ci wiadomość na priv. Nie ma jednak napisów (ani polskich, ani angielskich, więc trzeba potrafić ogarnąć ze słuchu)

ocenił(a) serial na 5
Ann_Sznu

Hm, nie mogę znaleźć takiej opcji - usunęli wiadomości priv? Stronka DAILYMOTION :) Convicting.a.Murderer.s01e01 etc

Ann_Sznu

Tak usuneli privy ,niewiedzieć czemu :)
Znalazłem na dailymotion ,tylko myslałem ze masz z napisami .Dorobiłem napisy w AI ,mają troche niedociągnięć ,ale ogolnie ok :)

ocenił(a) serial na 5
Petenz

Nie ogarniam.. To posiadaj znajomych, ale nie miej możliwości z nimi pogadać :D A w jaki sposób ogarnąłeś te napisy? Bo ja w AI nie umi, jak stara babcia.

Ann_Sznu

Wchodzisz na strone capcut ,tam wgrywasz film i klikasz "zrob podpisy" z automatu ci zrobi gotowe napisy w języku Angielskim .Pozniej można też w capcut je przetłumaczyć przez AI ,ale uwaga mi to zrobiło kijowo :/ dlatego dajesz exportuj napisy do pliku srt .Dałem je do tłumacza deepL (mieli miesiąc za darmo) bo ogolnie to jest płatne dla dłuższego tekstu. Pozniej kopiujesz spowrotem .Jak co to pisz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones