PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5994}

Głupi i głupszy

Dumb & Dumber
6,1 291 776
ocen
6,1 10 1 291776
5,9 19
ocen krytyków
Głupi i głupszy
powrót do forum filmu Głupi i głupszy

nie rozumiem

ocenił(a) film na 10

Jak tak wybitna komedia może mieć tak niską ocene, a taka przeciętna komedia jak KacVegas tak wysoką...

ocenił(a) film na 10
vroobel89

To jest właśnie problem portalu filmweb, czyli trolle i wielcy znawcy filmowi, ale cóż co poradzisz.

użytkownik usunięty
vroobel89

Dokładnie! tak samo się zdziwiłam, że ma taką niską średnią. Kocham ten film

Racja, dla mnie to najlepsza komedia, a na pewno najlepsza amerykańska. Teraz komedie odnoszą się przede wszystkim do cycków, ćpania, seksu itp. W tej jest fajny klimat, zaskakująca fabuła i co najlepsze prześmieszny Jim ;). Nie rozumiem tak niskiej oceny. Może dlatego, że głównie na FW oceniają ludzie młodzi, którzy oglądają filmy fylmy po 2000 roku, bo ta jest za stara? Jak ją pierwszy raz zobaczyłam ( a byłam dość młoda) to się uśmiałam jak głupia. Te teksty, miny, Paputek- bezcenne. Później co rok puszczali ją na TVN to zawsze z rodziną oglądaliśmy, bo to film który nawet jak się już znudzi i zna się sceny na pamięć to i tak przywołuje uśmiech na twarzy ;D

ocenił(a) film na 10
monixD

No mnie ten film (jako jeden z nielicznych) w ogóle sie nie nudzi :P Po latach dostrzegam wiele szczegółów i smaczków na które wcześniej jako dzieciak nie zwracałem uwagi, chodzi mi tu głównie o postać Loyda Christmasa , te jego ruchy, miny i zachowania... Fakt faktem Jim Carrey odegrał tą rolę niezwykle kunsztownie, oglądając współczesne komedie bardzo rzadko uświadczam tak zabawne postacie.

użytkownik usunięty
vroobel89

Zgadza się, że to najlepsza amerykańska komedia. Zasługuje przynajmniej na 9/10. Żadnego innego filmu nie oglądałem tyle razy, a to komedia w końcu. Powinna się szybko znudzić.

ocenił(a) film na 4
vroobel89

to proste. najwidoczniej ŻARTY z tej komedii, nie bawią rzeszy uzytkownikow fb. najwidoczniej FABUŁA kac vegas podoba się rzeszom uzytkowników fb ;P

ocenił(a) film na 8
dzebedisa

to wiele mówi o użytkownikach fb...

ocenił(a) film na 4
leonidas00

można się też wypisac z fb lub po prostu zaakceptować, że jest się w mniejszości.
myślę, że każdego uzytkownika fb spotkalo to co autora tego tematu.

użytkownik usunięty
dzebedisa

Nie rozumiem jak taka nieśmieszna i do tego żenująca, prymitywna komedia może mieć tak wysoką średnią a Głupi i głupszy taką niską. Z pozoru obie komedie są prymitywne, ale Głupi i głupszy jednak kryje w sobie coś więcej, żarty są zmyślne, sprytne, fabuła to także ciąg ciekawych zdarzeń, który jest uruchamiany przez głupotę dwóch kumpli. Kac Wegas? Weź przestań, obciach się przyznawać, że się ktoś na tym śmiał...

ocenił(a) film na 4

"Weź przestań, obciach się przyznawać, że się ktoś na tym śmiał..."
rozumiem, że to ogólne stwierdzenie, bo ja nigdzie nie pisałam, ze KacVegas jest śmieszny, a jedynie, że jest ciekawszy fabularnie. IMO

A propos zmyślnych żartów, czy to nie w GiG sikali do butelek po piwie (chyba nawet ktoś prawie taką wypił???) albo przykleili się językiem do rzeźby lodowej?
Oglądałam film już wieki temu i może dlatego żaden zmyślny żart nie pozostał mi już w pamięci ;P

Czego tu chciec od dziewczyny z awatarem z "Avatara";]?

ocenił(a) film na 3
jedenzestu

Tak najlepiej hejtować zamiast podyskutować. Jak dla mnie nie trafił w ogóle do mnie oceniłam na 3/10 bo to jakaś masakra była. Każdy ma inne poczucie humoru i mnie rozśmieszyły może 3 sceny .. Byłam tez zawiedziona gra jednego z moich ulubionych aktorów - Jima.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones