PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5994}

Głupi i głupszy

Dumb & Dumber
6,1 291 691
ocen
6,1 10 1 291691
6,0 18
ocen krytyków
Głupi i głupszy
powrót do forum filmu Głupi i głupszy

JAKIM CUDEM !!??

ocenił(a) film na 10

To jest arcydzieło komedyi a ma ocene 6? Serio? To że to lekka komedia nie znaczy że jest gorsza od
przeciętnego dramatu.

ocenił(a) film na 7
belamyszkow

Przemawia przez Ciebie taka oto postawa: " tylko ja mam rację i mój gust jest najważniejszy i jest wyznacznikiem jakości filmów" ;-P Wpisujesz się idealnie w "stado" ujadaczy na FW które to uważa siebie za centrum wszechświata i że zawsze ma rację a to co ich śmieszy musi smieszyć tez innych w równym stopniu.

ocenił(a) film na 1
belamyszkow

Wydawało mi się, że odpisywałem, ale może zapomniałem wysłać.
Mam ponad 60, a jest to dla mnie najgorsza komedia, jaką widziałem (a właściwie próbowałem obejrzeć, bo nie dotrwałem). A komedie lubię i jakieś 20 oceniłem tutaj na 9.

ocenił(a) film na 10
fandisneya

Też się mocno rozczarowałem tą 6.
Film rewelacyjny.

fandisneya

Cieszy mnie, że są ludzie, którzy potrafią dostrzec w tym filmie arcydzieło!

ocenił(a) film na 8
fandisneya

Myślę,że to jednak nie gimbaza tylko Ci ambitni z inną niż My wrażliwością;))są tak zniesmaczeni,że zaniżają rewelacyjną,śmieszną!!!,kultową komedię!Dla mnie to kilka wieczorów śmiechu przy kasecie VHS...Ech wspomnienia...

ocenił(a) film na 9
fandisneya

Wczoraj oglądałam ten film na TVN7 już po raz któryś, a bawiłam się tak dobrze, jakbym go oglądała po raz pierwszy :) Świetna komedia, zdecydowanie moja ulubiona. Taki banalny, lekki humor, ale właśnie taki jest najlepszy. No i aktorzy - mistrz komedii Carrey i Daniels.
Już się nie mogę doczekać drugiej części. Tak się ucieszyłam, jak się dowiedziałam, że jednak Harry i Lloyd wrócą do nas po 20-stu latach ♥

ocenił(a) film na 9
fandisneya

Zgadzam się.Dla mnie również to jedna z najlepszych i najśmieszniejszych komedii,jakie oglądałem.

ocenił(a) film na 10
fandisneya

Dokładnie, ta komedia nigdy mi się nie znudzi. Możliwe że ludzie oglądają z jakimś kijowym lektorem, i niektóre dobre teksy są źle przetłumaczone albo po prostu pomijane. Najlepsza komedia jak dotąd.

ocenił(a) film na 8
fandisneya

Też nie wiem dlaczego! Zaj... film! Ale 9 a nie 10 daje tylko dlatego, że nie wsiedli barany do tego autobusy z laskami:)

fandisneya

Również jestem zaskoczony tak niską oceną.

ocenił(a) film na 7
fandisneya

Ja także uważam tę komedię za majstersztyk komedii :) No ludzie, co wam się nie podoba? To jest komedia, w życiu zapewne się śmiejecie jak ktoś puści bąka, a w filmie to już nie jest śmieszne? Zresztą, gra aktorów to naprawdę górna półka, bo żeby wczuć się w idiotę i go zagrać, to - tak uważam ja - trzeba być niesamowicie inteligentnym człowiekiem i mieć doskonałe zaplecze artystyczno-aktorskie (mimika, ton głosu, mowa ciała) .

fandisneya

Zgadzam się - nie rozumiem tej oceny ludu...

Lecz najwyraźniej ta generacja jest już tak tępa, że ten "głupi" typ komedii nie jest przez nich wyłapywany, jako coś zabawnego.

... i polecam film Wampiry i świry (niestety również w podobnej sytuacji ocenowej)

ocenił(a) film na 10
Wilkolak_Autograf

zgadzam się w 100% teraźniejsza "minecraftowa" młodzież nie wie najwyraźniej co jest śmieszne a co nie

ocenił(a) film na 10
adamszlachta71

Dzisiaj młodzież podnieca się kto ma golda lub diamenta, albo panem śmietanką. Jeśli nie wiesz o co, lub kogo chodzi, to nic sie nie stało, bo nie warto wiedzieć.

ocenił(a) film na 9
fandisneya

Właśnie weszłem dodać taki temat a tu :-)

Ale w sumie no to ci nademną mają troche racjii - ocena zaniżona przez gimbusy. Smutne :-(

ocenił(a) film na 8
fandisneya

Patrząc w kategoriach humoru tego typu jest to dla mnie najlepsza komedia.

ocenił(a) film na 10
mikew_86

Ejs Ventura też jest mega.Kłamca ,kłamca....Dla mnie to super śmieszne produkcje:)Bardzo dobre jeśli chodzi o scenariusz i grę.Dzisiejsza "mmmłodzież" nie docenia takiego humoru bo jest on dla nich po prostu głupi:P
Zobaczymy jak Głupi i Głupszy 2.
Mam nadzieje(wiele nadziei)
Pozdro

ocenił(a) film na 10
fandisneya

Tez sie zastanawiam.. legenda komedii, mega film

ocenił(a) film na 9
fandisneya

Otóż istnieje pewna grupa osób zwana "inteligenci", dla których robienie z siebie idioty na ekranie nie jest na ich "poziomie" i powodem do śmiania się, dlatego nisko oceniają.

fandisneya

Być idiotą i półgłówkiem w życiu to jedno, ale zagrać idiotę jak w tym filmie przez normalnych ludzi i zawodowych aktorów to było mistrzostwo.
Ten motyw z Austrią i Australią niezły czy paputkiem bez głowy lub Kufel zapłaci :)

ocenił(a) film na 10
slawek80_2

to było arcydzieło komedii w tamtych czasach :)

lolek28

wiem

ocenił(a) film na 8
lolek28

zgadza się, w tej dziedzinie nie widziałem nic lepszego, carrey i daniels są nie powtarzalni i tyle,

ocenił(a) film na 7
popolupo77

film niestety nie przetrwał próby czasu. dziś jest żenujący
a są komedie z lat 60 i 70 co nadal śmieszą - ta nie

ocenił(a) film na 8
BartasBartas

faktycznie film bywa żenujący, ale w końcu opowiada o przygłupach także trzyma swój poziom;), może nie każdemu ten typ humoru odpowiada, ale według mnie taka lekka, bezmuzgowa rozrywka też bywa czasem potrzebna , de funes kiedyś też był dla mnie śmieszny obecnie jakoś nie bawią mnie filmy z nim,

ocenił(a) film na 10
fandisneya

autor postu ma rację

użytkownik usunięty
dubbelvla

Na takich forach spieranie się o ocenę filmu jest idiotyzmem każdy oceni pod swój gust i choćby był ohydny to jednak drugiej osobie nic do tego. A niektórzy tak macie racje i popieracie się się wzajemnie, żygać się chce od wzajemnego brandzlowania się na takich tematach czy udawania chojraczka.

ocenił(a) film na 7
fandisneya

Przemawia przez Ciebie taka oto postawa: " tylko ja mam rację i mój gust jest najważniejszy i jest wyznacznikiem jakości filmów" ;-P Wpisujesz się idealnie w "stado" ujadaczy na FW które to uważa siebie za centrum wszechświata i że zawsze ma rację a to co ich śmieszy musi smieszyć tez innych w równym stopniu.

ocenił(a) film na 10
armarange

Ja wiem, że każdy ma prawo mieć własne zdanie i tego nie potępiam. Ten temat jest wynikiem frustracji osobami, które zaniżyły ocenę tego filmu, który jest genialną komedią. Denerwuje mnie dawanie mu 1-2 bo po prostu na to nie zasługuje, chociażby dzięki aktorstwu, bo zagrać idiotę nie jest tak prosto jak się niektórym wydaje.

ocenił(a) film na 7
fandisneya

ale wiesz że to jest subiektywna ocena?
i jeżeli ktoś ocenia go na 1 to znaczy że według niego ten film dokładnie na tyle zasłużył.
nie rozumiem dlaczego myślisz że to WŁAŚNIE TY powinieneś wyznaczać granice tego który film na ile zasługuje.

uwielbiam ten film z czasów młodości, świetnie się na nim bawiłem ale ja np. NIGDY W ŻYCIU nie dałbym 10.
do 9 nawet mu baaaaaaaaardzo daleko. to nie jest ten poziom filmu.
szybciej zrozumiem gościa który dał mu 2/10 niż kogoś kto dał mu 10/10

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

i tu się nie zgodzę, oceny 1 czy 2 są według mojego mniemania zarezerwowane dla totalnych gniotów, tak samo jak 9 czy 10 dla arcydzieł. Różni się to tylko szczegółami. Trzeba mieć trochę dystansu i rozumieć skalę oceniania

ocenił(a) film na 1
fandisneya

Samo aktorstwo nie jest w stanie uratować totalnie beznadziejnego filmu, a takim w moim odczuciu jest ten.

ocenił(a) film na 7
fandisneya

Bez przesady, ocena dla tej komedii, biorąc pod uwagę fakt, że jest to kontrowersyjny humor, nie jest wcale taka niska. Chyba nie uważasz, że jeżeli ty dałeś 10, to zaraz powinno być 8 lub 9 i pierwsze miejsce wśród komedii. Wyżej są takie pozycje wręcz już klasyczne jak stare polskie komedie Seksmisja, Killer, Chłopaki nie płaczą, czy Barei, Dzień świra, Epoka lodowcowa, Kevin, Maska, Shreki, seria Żandarmó. Uważasz, że któreś z tych co wymieniłem są gorsze ?

ocenił(a) film na 10
chemas

Epoka lodowcowa i shreki to komedie? Wtf

ocenił(a) film na 7
fandisneya

what ? a nie ? dramaty ?

ocenił(a) film na 1
fandisneya

Epoki lodowcowej ze względów osobistych nie oglądałem, ale Shrek to jest ewidentnie komedia.

ocenił(a) film na 7
fandisneya

Jest dobra komedia, ale na pewno nie arcydzielem.

ocenił(a) film na 7
yush

B

ocenił(a) film na 10
fandisneya

Oczywiście! Też tego nie rozumiem. Ocena 6 to jakiś ponury żart

ocenił(a) film na 1
fandisneya

Komedia komedii nierówna. Kacza zupa - 9 (i nie wiem czy na 10 nie zmienię), Czy leci z nami pilot? - 9, Spokojnie, to tylko awaria... - 9, Żona rzeźnika - 9, Truman Show - 9, Bohater ostatniej akcji - 9, Dzień świstaka - 9, Kto wrobił Królika Rogera - 9, Młody Frankenstein - 9, Powrót Różowej Pantery - 9, Shrek - 9, Wystarczy być - 9, Jabberwocky - 9, Mysz, która ryknęła - 9, Bogowie muszą być szaleni II - 8 (i chyba podwyższę), a z seriali Hotel Zacisze -10, Zdarzyło się jutro - 10, Ed, koń, który mówi - 10, ALF -9, więc chyba nie można powiedzieć, że nie lubię komedii (chociaż pewnie większość z nich nie jest lekka), ale tego filmu nie zdzierżyłem i wyłączyłem, co zdarza mi się bardzo rzadko. Dla mnie było to tak żenujące, że nieśmieszne.

ocenił(a) film na 10
fandisneya

za słaba ocena , powinien mieć te 7 na pewno ;)

fandisneya

ludzie mają kija w d. :/

fandisneya

Całe szczęście, że ocena tego filmu nie jest wyższa (a i 6 to za wysoko) - bo to byłaby obraza dla dobrych, bardzo dobrych i znakomitych komedii.

Film prymitywny i głupi, może i ma parę zabawnych momentów, ale NIC poza tym - jest przykładem schlebiania niskim gustom, to humor dla ludzi śmiejących się nawet do sera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones